#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Tapis Normana Deivisa “Eiropas vēstures” tulkojums latviešu valodā
, 2009. gada, 05.novembris, 2009

Normana Deivisa monogrāfija ataino Eiropas vēsturi no leduslaikmeta līdz aukstajam karam, no Reikjavīkas līdz Volgai, no Minosa līdz Mārgaretai Tečerei. Darbā analizēti vēsturiskie konflikti un sniegts spilgts pasaules karu redzējums.

Tāpat tajā atspoguļoti dažādi viedokļi par Eiropas vēsturi kopumā. Īpaša uzmanība pievērsta Austrumeiropas pagrimumam pēc Otrā pasaules kara, Padomju Savienības sabrukumam un mūsdienu Eiropas stabilizēšanās tendencēm.

Grāmatā ir 1384 lapas puses, publicētas Eiropas kartes un bagātīgs vizuālais materiāls. Grāmata jau tulkota 20 valodās, tai skaitā grieķu, itāļu, lietuviešu, ķīniešu un citās.

Grāmatas tulkojums latviešu valodā izdevis apgāds “Jumava” sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Grāmata izdota Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtā Vadības partnerības līguma par komunikācijas īstenošanu ES jautājumos ietvaros. Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību iecerējusi Normana Deivisa grāmatas dāvināt arī Latvijas skolām un augstskolām. Latvijas grāmatnīcās izdevums ir pieejams kopš 27.oktobra.

Normans Deiviss Latvijā uzturēsies no 8.novembra līdz 11.novembrim. 10.novembrī Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē notiks profesora Normana Deivisa lekcija un diskusija „II Pasaules karš Eiropā – bez vienprātības”.

9.novembrī pulksten 15:00 Ārlietu ministrijā notiks profesora Normana Deivisa (Norman Davies) grāmatas „Eiropas vēsture” (“Europe: A history”) tulkojuma latviešu valodā atvēršanas svētki. Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Latvijas vēstniece Baltkrievijā Maira Mora un ilggadējais Ārlietu ministrijas darbinieks Jānis Zīders.

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās pats grāmatas autors Normans Deiviss, ar uzrunām piedalīsies arī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un apgāda „Jumava” prezidents Juris Visockis.

 

 

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties