#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
TAVA izveidojusi jaunu Latvijas tūrisma portālu
, 2010. gada, 20.jūlijs, 2010

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) izveidojusi jaunu valsts oficiālo tūrisma portālu "www.latvia.travel", kas no šodienas pieejams demo versijā latviešu valodā, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja TAVA interneta projektu vadītājs Didzis Sprūds.

 

"Ir izpildīti visi priekšnosacījumi, lai šī lapa kļūtu populārāka par iepriekšējo, jo tā ir kļuvusi pievilcīgāka un pārskatāmāka. Turpināsim arī darbu pie meklēšanas dzinēju optimizācijas, lai popularizētu jauno portālu interneta vidē," skaidro Sprūds.

Patlaban portālā pieejama informācija par 150 tūrisma objektiem, 350 naktsmītnēm un 50 pasākumiem. Augusta vidū plānots izveidot arī portāla angļu, vācu un krievu valodas versijas, pārvirzot apmeklētāju plūsmu no vecās vietnes "www.latviatourism.lv" uz jauno.

Sprūds atzīst, ka iepriekšējais portāls bijis novecojis vizuāli, tehniski, kā arī tā uzbūves stratēģija nav bijusi pārdomāta. Jaunā portāla izstrāde un uzturēšana tiek finansēta no TAVA budžeta, kas šim gadam ir 60 000 latu. Pirmās kārtas izstrāde ir izmaksājusi aptuveni 20 000 latu.

TAVA direktors Armands Slokenbergs norāda, ka, veidojot jauno portālu, aģentūra balstījusies uz atziņu, ka nākotne ir saturam, kas tiks atlasīts ar meklēšanas instrumentu palīdzību, spējai radīt emocijas un pasniegt informāciju ērtā formā, tādēļ portāls balstoties uz tehniski ērti administrējamiem un elastīgiem risinājumiem, savukārt saturs un vizuālais noformējums atbilst valsts tūrisma tēlam un stratēģijai.

"Lai arī mārketinga teorija interneta vidē iesaka ļaut iegādāties pakalpojumus turpat, kur tiek radīta interese par tiem, "www.latvia.travel" prioritāte ir intereses radīšana un informācijas sniegšana par Latvijas iespējām tūristiem. Valsts uzdevums nav pārdot pašus tūrisma produktus," stāsta Slokenbergs.

Sprūds uzsver, ka jauninājums ir arī portāla domēns, kas beidzas nevis ar "lv" vai "com", bet gan "travel", ko izmantojot vairākas pasaules un Eiropas valstis. Domēns "latvia.travel" rezervēts Latvijas valstij.

Portāla sākumlapā tūrisma objekti vai pasākumi sagrupēti sadaļās "Izbaudi", "Piedzīvo" un "Atpūties". Sākumlapā ir arī tematiskie piedāvājumi un populārākie tūrisma objekti vai galamērķi, kas regulāri tikšot mainīti.

"Jaunā portāla tehniskās iespējas ļaus variēt, piemēram, ar bildēm un to skaitu, saturiski atšķirīgiem akcentiem informācijai dažādās valodās. Tūristiem ļoti noderīgs jauninājums ir karte, kurā atzīmēti tūrisma objekti, naktsmītnes un notikumi," klāsta Sprūds.

LETA/ Nozare.lv

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties