#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Trenē prātu, pārvietojies "zaļi" un sargi sevi jeb Atvērto durvju diena
ES māja 
, 2012. gada, 17.septembris, 2012

Piektdien, 21. septembrī ikviens interesents varēs klātienē izpētīt elektromobiļus un elektrovelosipēdus, Ceļa skolā uzzināt par drošu pārvietošanos, izmēģināt auto apgāšanās un frontālās sadursmes simulatorus, kā arī ievingrināt prātu svešvalodās. Šīs un citas aktivitātes šogad piedāvās ES māja "Atvērto durvju" dienā ne tikai savās telpās, bet arī Aspazijas bulvāra 28 pagalmā Rīgā.

Atvērto durvju diena aktivitātes piedāvās lieliem un maziem interesentiem, un šogad būs gan tradicionālie prāta treniņi konkursu un valodu darbnīcu veidā, gan arī, ņemot vērā rudens tumsas atnākšanu, - aktivitātes, kas saistītas ar drošu pārvietošanos pa ielām un ceļiem.

Dienas pirmajā daļā no plkst.11.30 līdz 13.10 būs iespēja piedalīties interaktīvās Eiropas valodu darbnīcās un iepazīties ar igauņu, norvēģu, latviešu, angļu, spāņu, lietuviešu, itāļu un zīmju valodu. Tajā pašā laikā norisināsies arī ES mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu foto orientēšanās konkurss un „Neuroodysee” erudīcijas spēle, kurā veiksmīgākajiem būs iespēja saņemt balvas.

Pēcpusdienā no plkst. 14.30 līdz 15.30 pie ES mājas ieejas eksperti demonstrēs divus elektromobiļus „THINK City” un "Mia", kā arī elektrovelosipēdus. Elektromobīļu uzlādi var veikt no parastā elektrotīkla (220 V). Maksimālais ātrums, ko var sasniegt „THINK City”, ir 112 kilometri stundā un ar pilnu uzlādi tas var nobraukt 160 kilometrus.
"Mia" ir 3 sēdvietas: 1+2 , un vadītāja sēdeklis novietots vidū. Maksimālais ātrums šim elektromobilim ir 100 km/h , un nobraukums ar pilnu uzlādi ir līdz 80 km.

Vienu no šiem auto plkst. 14:30 iemēģinās EP deputāts Kārlis Šadurskis, lai ierastos uz  ekspertu diskusiju par ilgtspējīgu mobilitāti Latvijā. Jautājumus par to, kā un cik viegli vai grūti pārvietoties pa Rīgas ielām ar elektromobili, deputātam varēs uzdot līdz diskusijas sākumam plkst.15.00, kad sākies tās  tiešraidē www.esmaja.lv un jautājumus varēs uzdot arī ES mājas Twitter kontā (@ES_maja).

Atvērto durvju dienas noslēgumā no plkst.16.00 līdz 18.00 visiem interesentiem ES mājas pagalmā būs iespēja iegūt zināšanas un iemaņas satiksmes drošībā, piedaloties Ceļa skolā un izmēģinot auto apgāšanās un frontālās sadursmes simulatorus. Šīm satiksmes drošības aktivitātēm nav vecuma, bet ir auguma ierobežojums – dalībniekiem jābūt vismaz 1.50 metrus gariem.

Par ES mājas Atvērto durvju dienu
Ik rudeni ES mājas institūcijas – Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība – rīko atvērto durvju dienu, tā atceroties 2003.gada septembri, kad referendumā tika pieņemts lēmums par Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai.

Papildu informācija:
Anita Jansone, ES mājas zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja
anita.jansone@esmaja.lv, t.67085446,  www.esmaja.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties