#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Turpina samazināties uzņēmumiem piešķirto kredītu apjoms
, 2010. gada, 10.augusts, 2010

Nefinanšu uzņēmumiem piešķirto banku kredītu portfelis Baltijas valstīs šā gada otrajā ceturksnī turpināja samazināties, liecina Eiropas Centrālās bankas (ECB) jaunākie dati.

Igaunijā otrā ceturkšņa laikā uzņēmumiem piešķirto kredītu atlikums ir samazinājies par 1,6%, Latvijā - par 1,9% un Lietuvā - par 2%. Savukārt gada laikā kopējais kredītportfelis ir sarucis attiecīgi par 5,5%, 8,5% un 7,9%.

No visām Eiropas Savienības (ES) valstīm lielākais kreditēšanas samazinājums pagājušajā ceturksnī bijis Īrijā - par 12,7%, Nīderlandē - par 5,2% un Slovēnijā - par 4,8%. Savukārt lielākais kreditēšanas pieaugums bijis Grieķijā - par 16,7%, Lielbritānijā - par 6,6% un Somijā - par 3,1%. Kopumā kredītportfelis otrā ceturkšņa laikā ir palielinājies pavisam 13 Eiropas Savienības (ES) valstīs.

2009.gada laikā uzņēmumiem piešķirto kredītu portfeļa pieaugumu uzrādīja tikai septiņas ES valstis, kamēr pārējās valstis, tostarp Latvija, Lietuva un Igaunija, piedzīvoja kritumu. Latvijā uzņēmumiem piešķirto kredītu atlikums gada laikā samazinājās par 6,7%, Lietuvā - par 9,4% un Igaunijā - par 4,8%. Visvairāk uzņēmumu kreditēšana pērn samazinājās Īrijā - par 11,1%, liecina ECB "Statistical Data Warehouse" dati.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties