#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Turpinās Rietumeiropas garīgās koru mūzikas vasara Dubultos
, 2010. gada, 13.augusts, 2010

Šīs vasaras gaitā Dubultu ev. lut. baznīcā ar brīnišķīgām koncertprogrammām jau viesojušies četri kori - Altenburgas zēnu koris no Austrijas, Cantoria Sine Nomine no Itālijas, Rasa no Latvijas un Vox Bona no Vācijas. Koncertus sērija Rietumeiropas garīgās kora mūzikas vasara Dubultos vēl turpinās, un tiem, kuri vēl nav paguvuši pabūt nevienā no šiem koru muzikālās vasaras koncertiem, kā arī tiem, kuri tos jau iecienījuši, būs iespēja klausīties vēl divu ārzemju vieskolektīvu sniegumu - Colla Singers (Anglija) un EMO Ensamble (Somija).

 Sestdien, 14. Augustā plkst. 18.00 muzicēs koris no Anglijas -

Colla Voce Singers. Kora pamatsastāvu veido bijušie Londonas katoļu skolas London Oratory School  un Londonas universitātes Royal Holloway koledžas absolventi,  profesionāli mūziķi, dziedātāji, slavenu Lielbritānijas augstskolu absolventi, kuri strādā kā profesionāli dziedātāji baznīcās un katedrālēs. Koris regulāri koncertē Londonas baznīcās ar diriģentu Lī Vardu, piedalījies koncertā Brompton Oratory baznīcā, kurā klausītāju rindās bija Lielbritānijas premjerministrs Tonijs Blērs. Colla Voce Singers koncertējis vairākās Eiropas valstīs, atskaņojot vietējiem klausītājiem visskanīgākos darbus no Lielbritānijas labākajiem garīgās un laicīgās mūzikas paraugiem.  14. augustā  Dubultos dzirdēsim angļu komponistu E. Elgāra, H. Havela, Č. Perija, Č. Stenforda u. c. angļu komponistu kora mūziku.

Rietumeiropas Garīgās kora mūzikas vasaru Dubultos noslēgs kamerkora EMO Ensemble (Somija) koncerts trešdien, 25. augustā plkst. 18.00. Koris viesosies Latvijā  Valsts akadēmiskā kora Latvija veidotā 13. Starptautiskā Garīgās mūzkas festivāla ietvaros. Pirmo reizi Latvijā uzstāsties viena no interesantākajām Somijas muzikālajām vienībām - EMO Ensemble. 35 mūziķi, kas aizraujošā un artistiskā manierē izpilda mūsdienu pasaules un Skandināvijas vokālo mūziku. Koris dibināts Espo Mūzikas institūtā 2000. gadā. Tā sastāvā ir profesionāli mūziķi un mūzikas studenti.  2003.gadā koris ieguva 1. vietu Starptautiskajā H. Andersena Kamerkoru konkursā un saņēma speciālbalvu par labāko laikmetīgās mūzikas izpildījumu. EMO Ensemble iekarojis popularitāti ar izcilām mūsdienu mūzikas interpretācijām. Ansambļa debijas albumu Maasta („No zemes") Somijas Kordiriģentu asociācija atzina par 2005. gada labāko kora mūzikas ierakstu, bet mūzikas kritiķi un mediji to dēvēja par gada labāko ierakstu valstī.

EMO Ensemble prioritāte ir turpināt iesākto eksperimentālo ceļu, meklēt jauno un neparasto, līdztekus baznīcām un koncertzālēm dziedot arī ledus hallēs, publiskajos peldbaseinos, restorānos un dzelzceļa stacijās. Atzīmējot savu 10. gadadienu, koris paredzējis izdot divus jaunus ierakstus sadarbībā ar Somijas Radio Simfonisko orķestri. . 

Programmā - Somijas un citu skandināvu komponistu skaņdarbi. Pie diriģenta pults - ansambļa mākslinieciskais vadītājs un diriģents Pasi Hijoki (Pasi Hyökki).

Visos koncertos ieeja par ziedojumiem. Koncertus atbalsta Jūrmalas pilsētas dome.

 

Avots: www.jurmala.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties