#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ukrainas valdība izstrādājusi plānu integrācijai ES
, 2010. gada, 26.maijs, 2010

Ukrainas Ministru kabinets publicējis pasākumu plānu integrācijai Eiropas Savienībā (ES), kas ir atbildes solis Eiropas Komisijas piedāvātajiem nosacījumiem, tā dēvētajai sadarbības matricai, vēsta laikraksts "Kommersant Ukraina".

Valdība minēto plānu apstiprināja jau 19.maijā, taču tīmekļa vietnē to publicējusi tikai vakar.

Tajā uzskaitīti 13 sadarbības virzieni, katrā no tiem Kijeva paredzējusi vairākus pasākumus - lielākoties tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības jomā.

Plāna politiskajā sadaļā uzsvars likts uz dialogu par bezvīzu režīma ieviešanu. Šo sarunu uzsākšanai Ukrainas valdība apsolījusi, ka parlamentā tiks apstiprināti vairāki likumprojekti, tostarp par personas datu aizsardzību, migrācijas politikas koncepciju un ārvalstnieku tiesisko statusu, kā arī tiks ratificēta Eiropas Padomes Konvencija par cīņu pret cilvēku tirdzniecību.

Lai saņemtu "ceļa karti" dialogam, Kijevai šos plānus būs jāizpilda līdz oktobrim, jo novembrī paredzēts Ukrainas un ES samits, laikrakstam atzina avots diplomātiskajās aprindās.

Plāna ekonomiskās sadaļas prioritāšu augšgalā atrodas ES makroekonomiskā palīdzība, kuras saņemšanai parlamentam jāpieņem jauns likums par valsts iepirkumiem.

Ukrainas valdības apstiprinātais plāns ir grozīts saskaņā ar ES paplašināšanās komisāra Štefana Fīles iesniegto "sadarbības matricu", kurā pirmo reizi norādīti termiņi galveno uzdevumu izpildei.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties