#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Uzņēmēji un politiķi diskutēs par ES fondiem
, 2010. gada, 09.septembris, 2010

Šodien politiķi un uzņēmēji Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkotajā diskusijā runās par Eiropas Savienības (ES) fondiem, informēja LTRK sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Kokale.

Diskusijā tiks runāts par to, kā politiķi paredzējuši mainīt ES fondu finansējuma virzienus 2007.-2013.gada ES fondu plānošanas periodā, kā arī par to, uz kādu atbalstu uzņēmēji var pretendēt jaunajā 2014.-2021.gada plānošanas periodā. Diskusijā piedalīsies Normunds Broks (VL-TB/LNNK), Edgars Zalāns (PLL), Dzintars Zaķis ("Vienotība"), Jānis Kuzins (PCTVL), bet Zaļo un zemnieku savienības un "Saskaņas centra" pārstāvji vēl nav zināmi.

Uzņēmējus diskusijā pārstāvēs LTRK padomes loceklis, LTRK Rūpniecības padomes un ES fondu darba grupas vadītājs Kārlis Šēnhofs un LTRK ES fondu darba grupas eksperts, SIA "Fidea" valdes loceklis Gundars Kuļikovskis. Diskusija notiks no plkst.14 līdz 16 biznesa augstskolā "Turība", Graudu iela 68, Rīgā. LTRK sākusi uzņēmēju un politiķu diskusiju ciklu "Bizness pēc vēlēšanām. Kāds?".

"Kā būs pēc vēlēšanām - uzzināsim, izvaicājot politiķus, kuru pārstāvētās partijas atbilstoši jaunāko sabiedriskās domas aptauju rezultātiem strādās 10.Saeimā un veidos valdību, izlemjot mūsu nākotni," uzsver LTRK valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme-Grende. Diskusiju panelī būs ne tikai sešu partiju pārstāvji, bet arī divi uzņēmēji - LTRK izvirzīti eksperti. Diskusiju auditorijā aicināts ikviens uzņēmējs, politiķis, biznesa augstskolas "Turība" un Rīgas Ekonomikas augstskolas biznesa studiju novirzienu pēdējo kursu students un plašsaziņas līdzekļu pārstāvis.

LTRK eksperti, vērtējot un komentējot politiķu atbildes, vadīsies pēc aptuveni 5000 uzņēmēju izstrādātajā "Uzņēmēju plānā 2010" ietvertajiem priekšlikumiem komercdarbības vides uzlabošanai Latvijā. LTRK "Uzņēmēju plāns 2010" veidots kā tiešs "Uzņēmēju plāna Latvijas ekonomikas stimulēšanai 2009" turpinājums, ņemot vērā aizvadītajā gadā iegūto pieredzi, izmantoto metodiku un plāna ieviešanā sasniegtos rezultātus - pusi no tajā ietvertajiem aptuveni 3000 uzņēmēju sniegto priekšlikumu lēmumpieņēmēji īsteno. LTRK Plānu izstrādā pēc vienotas metodikas, saturu veidojot decentralizēti - iesaistot LTRK biedrus, sadarbības partnerus nevalstiskajā sektorā, valsts un pašvaldību iestādes, ES institūcijas, nozaru ekspertus, uzņēmējus no visiem Latvijas reģioniem. "Uzņēmēju plānā 2010" ietvertas gan uzņēmēju izvirzītās īstermiņa, gan vidēja termiņa prioritātes, skaidri definēti izmantojamie resursi, priekšlikumu ieviešanas termiņi, kā arī sasniedzamie rezultāti un ietekme uz Latvijas tautsaimniecības attīstību.

Diskusiju ciklu LTRK organizē sadarbībā ar biznesa augstskolu "Turība" un portālu "Delfi.lv". Diskusijas šī gada 9.septembrī, 14.septembrī, 16.septembrī un 22.septembrī notiks "Turībā", to tiešraides no plkst.14 līdz 16 būs vērojamas portālā "Delfi.lv". Uzņēmēju-politiķu diskusijas vadīs žurnālists Jānis Domburs.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties