#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Uzņēmējus aicina pieteikties "Eksporta un inovācijas balvai 2010"
, 2010. gada, 26.augusts, 2010

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotajā konkursā "Eksporta un inovācijas balva 2010" uzņēmējiem iespējams pieteikties līdz šā gada 27.septembrim, šodien preses konferencē informēja LIAA direktors Andris Ozols.

Ozols stāstīja, ka konkurss notiks divās kārtās. Pirmajā kārtā tiks vērtēti uzņēmumu sasniegumi 2009.gadā, savukārt otrajā kārtā tiks noteikti laureāti sešās nominācijās - eksportspējīgākais komersants lielo vai vidējo komercsabiedrību grupā, eksportspējīgākais komersants mazo komercsabiedrību grupā, importa aizstājējprodukts, inovatīvākais produkts, rūpnieciskais dizains un eksporta čempions.

Šogad uzņēmumi tiks vērtēti arī jaunā kategorijā - rūpnieciskais dizains, kurā tiks nominēti produkti vai produktu līnijas ar izstrādātu rūpniecisko dizainu, ja tas sekmējis produkta konkurētspēju.

Pirmās vietas ieguvēji balvā saņems 2000 latu, bet otrās vietas ieguvēji - 1000 latu.

Tāpat konkursa laureātiem būs iespēja bez maksas piedalīties komersantu delegācijas sastāvā augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs un LIAA organizētājās tirdzniecības misijās un individuālos darījuma braucienos, kā arī izmantot īpaši šim konkursam veidotu kvalitātes standarta zīmi uz produktiem un informatīvajiem materiāliem.

Konkursa "Eksporta un inovācijas balva" mērķis ir sekmēt Latvijas komersantu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, veicināt produktu eksporta apjoma un kvalitātes pieaugumu, produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, kā arī sekmēt inovācijas, izvērtējot komersantu rezultātus un atzinīgi novērtējot sekmīgākos komersantus un to produktus. Konkursa patrons ir Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Pretendēt uz balvu var Latvijā reģistrēts komersants, kurš eksportē savu produktu un/vai Latvijas tirgū ir piedāvājis produktu, kas spēj aizvietot ārvalstīs ražoto, un/vai ir radījis inovatīvu produktu, un/vai produktam ir izstrādāts rūpnieciskais dizains.

Jau ziņots, ka pērn konkursā "Eksporta un inovācijas balva 2009" kategorijā "Eksporta čempions" balvu saņēma kokapstrādes uzņēmums AS "Latvijas Finieris".

Kategorijā "Eksportspējīgākais komersants" lielo un vidējo komercsabiedrību grupā pirmo vietu ieguva tipogrāfija SIA "Livonia Print", otro vietu - cementa ražotājs SIA "Cemex", trešo vietu - tekstilmateriālu ražotājs SIA "Lauma Fabrics", kā arī sveču ražotājs SIA "Baltic candles Ltd".

Atzinību šajā kategorijā saņēma arī SIA "Bruker Baltic", AS "Grindeks", SIA "Kolumbija Ltd", AS "Severstaļlat", SIA "Stendera ziepju fabrika" un SIA "Sungate".

Kategorijā "Eksportspējīgākais komersants" mazo komercsabiedrību grupā 1.vietā ierindots krāsaino metālu pārstrādes uzņēmums SIA "Dīlers", 2.vietā - tulkošanas uzņēmums SIA "Nordtext", bet 3.vietā - SIA "AmberCRO". Atzinību saņēma SIA "Automatizācija", SIA "DME", SIA "M.A.R.I.D.I." un SIA "Volburg".

Kategorijā "Inovatīvākais produkts" konkursa žūrija pirmajā vietā ierindojusi SIA "Primekss" betonēšanas materiālu "PrimeComposite", otrajā vietā - SIA "Dores fabrika" frēzbaļķu guļbūvi ar dzeguļu stūra savienojumu, trešajā vietā - SIA "Metrum" aeronavigācijas šķēršļu kartēšanu.

Atzinību saņēma SIA "Autonams" autoparku vadības sistēmas komplekss "F20", SIA "B-phone" mazuļu uzraudzības mobilā ierīce, SIA "Kolumbija Ltd" kūpinātu zivju konservi uzlējumā, kā arī SIA "Sakret" dekoratīvais apmetums vēsturiskajām ēkām.

Savukārt pirmo vietu kategorijā "Importa aizstājējprodukts" ieguva SIA "Sakret" dekoratīvie apmetumi, otro vietu - SIA "Limbažu piens" cietais siers "Monterigo", trešo vietu - AS "Dzintars" ādas kopšanas līdzekļu sērija "SEA Secret". Atzinības raksts tika pasniegts SIA "Computer Hardware Design" CHD elektronisko kases aparātu produktu līnijai, SIA "Fonons" gaisa skrūvju kompresoram, SIA "Grandeg" granulu apkures katliem un AS "Valmieras stikla šķiedra" piesūcinātajiem stikla šķiedras sietiem.

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties