#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Uzsāk informatīvo pasākumu ciklu „Uzzini, pirms piekrīti darbam ārvalstīs!”
, 2009. gada, 26.oktobris, 2009

Ārlietu ministrija sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru oktobrī un novembrī rīko plašu informatīvo pasākumu ciklu "Uzzini, pirms piekrīti darbam ārvalstīs!".

Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos arvien biežāk parādās informācija par darba iespējām ārvalstīs, taču bieži vien ir nepieciešams ekspertu padoms, lai saprastu, kas no piedāvātā ir patiesība, bet kas – viltus. Tamdēļ Ārlietu ministrija (ĀM) kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA)šoruden vēlas atgādināt, kam jāpievērš īpaša uzmanība, iepazīstoties ar darba piedāvājumiem ārvalstīs, kādus pakalpojumus sniedz NVA Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) un kam jāpievērš uzmanība, izmantojot privāto firmu piedāvātos darbiekārtošanas pakalpojumus, tāpat atgādina, kā jārīkojas ārkārtas situācijās ārvalstīs.

Kā ziņo ĀM, tad  šogad vidēji 30 cilvēki mēnesī lūdz palīdzību ĀM un Latvijas vēstniecībās ārvalstīs sakarā ar to, ka viņi tikuši apkrāpti ar fiktīviem darba piedāvājumiem. Pērn šādu gadījumi bijis ievērojami mazāk, turklāt tie bija atsevišķi cilvēki, kas vērsušies pēc palīdzības. Šogad situācija ir krasi mainījusies, jo palīdzību lūdz arī cilvēku grupas, nevis atsevišķi cilvēki, kuriem it kā piedāvāts darbs. Šie cilvēki dodas uz norādīto valsti, taču tur izrādās, ka viņi ir apkrāpti.

Lai šādās situācijās neiekļūtu, darba meklētājus aicina jau pirms došanās uz citu valsti vismaz nedaudz pārzināt valodu, sarūpēt papildu līdzekļus, lai galēji kritiskā gadījumā varētu nopirkt biļeti un atgriezties dzimtenē, paņemt līdzi pases kopiju, lai pases pazaudēšanas vai nozagšanas gadījumā paātrinātu dokumentu kārtošanu, kā arī apdrošināt dzīvību un veselību. Tāpat jau pirms došanās prom ir jāiepazīstas ar darba līgumu un, ja iespējams, to šeit arī jāparaksta, lai pēc tam nebūtu nepatīkamu pārsteigumu.

Pirms došanās prom būtu vērts arī informēt tuviniekus par savu atrašanās vietu, lai nepieciešamības gadījumā būtu vieglāk ārvalstīs dzīvojošo atrast, kā arī reģistrēties ĀM konsulārajā reģistrā.

Oktobrī un novembrī ĀM pārstāvji, kā arī eksperti no NVA, desmit lielākajās Latvijas pilsētās organizē seminārus par nodarbinātības jautājumu problemātiku ārvalstīs. Semināra kalendārs pieejams: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=2&txt=1808&from=0
27. un 28.novembrī būs noslēguma pasākums Ķīpsalas hallē, kur visi interesenti aicināti apmeklēt nodarbinātības un profesionālās izaugsmes izstādi "Darbs un karjeras iespējas 2009". Tajā ar priekšlasījumiem uzstāsies arī pārstāvji no Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta un Nodarbinātības valsts aģentūras. 

Ziņa sagatavota pēc Nodarbinātības valsts aģentūras un aģentūras LETA/Nozare materiāliem

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties