#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Vācijas struktūrvienības pārdošana neietekmēs SEB grupas attīstības plānus Baltijā
, 2010. gada, 13.jūlijs, 2010

Zviedrijas bankas SEB Vācijas struktūrvienības pārdošana Spānijas lielākajai bankai "Santander" neietekmēs SEB grupas attīstības plānus Baltijā, biznesa portālam "Nozare.lv" uzsvēra Latvijas "SEB bankas" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Strazda.

 

Rīga, 13.jūl., NOZARE.LV. Zviedrijas bankas SEB Vācijas struktūrvienības pārdošana Spānijas lielākajai bankai "Santander" neietekmēs SEB grupas attīstības plānus Baltijā, biznesa portālam "Nozare.lv" uzsvēra Latvijas "SEB bankas" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Strazda.

Viņa skaidroja, ka SEB līdzšinējā biznesa attīstība Vācijā un Latvijā, un Baltijas valstīs kopumā ir atšķīrusies - ja Baltijā SEB ir starp tirgus līderiem ar ievērojamu skaitu klientu un lielu tirgus daļu visu pakalpojumu grupās, Vācijā SEB tirgus daļa ir neliela, un galvenais stratēģiskais uzstādījums nākotnē ir veicināt uzņēmumu apkalpošanu un aktīvu pārvaldīšanu. Savukārt SEB stratēģija Baltijā esot nodrošināt universālas bankas pakalpojumu klāstu.

Strazda uzsvēra, ka SEB privātpersonu un mazo uzņēmumu biznesa pārdošana Vācijā bija jau ilgāku laiku analizēts un plānots darījums.

Kā ziņots, SEB savu Vācijas struktūrvienību "Santander" pārdos par 555 miljoniem eiro (390,1 miljonu latu).

Darījums ietver SEB 173 klientu apkalpošanas filiāles, kas kopumā nodarbina aptuveni 2000 cilvēku.

SEB pārstāvji norādīja, ka banka savu darbību Vācijā turpmāk koncentrēs uz korporatīvo klientu un aktīvu pārvaldīšanas aktivitātēm.

Interesi par SEB Vācijas privātpersonu apkalpošanas struktūrvienības iegādi iepriekš izrādīja arī Itālijas banka "Unicredit".

Kā ziņots, SEB Vācijas struktūrvienību jau bija paredzējusi pārdot 2008.gadā, taču šo plānu izjauca globālā finanšu krīze.

SEB darbību Vācijas tirgū sāka 2000.gadā.

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties