#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Vai Latvija jāpasludina par "brīvu no Ģenētiski modificētiem organismiem?!"
, 2010. gada, 28.aprīlis, 2010

Aicinām ik vienu pievienoties debatei tiešsaistē Ceturtdien 15.00 no Vidzemes augstskolas. Ņemot vērā, ka Bulgārija jau pieņēmusi lēmumu par pilnīgu "ĢMO free", bet Latvijā jau daudzas pašvaldības sagatavojušas šādu lēmumumu - esam aicinājuši vienuviet - visu iesaistīto - ierēdņu, ekspertu, zemnieku, dabas draugu, pašvaldību un akadēmiskās vides pārstāvjus - apmainīties ar viedokļiem un kliedēt arī sabiedrībai vēl neskaidros jautaajumus. Šai debatei vari pievienoties arī TU, jo mūsu tiešraides dalībnieki centīsies atbidēt uz visiem komentāru sadaļā izteiktajiem i-neta skatītāju jautājumiem.

Semināra laikā tiks aktualizēti dažādi ĢMO aspekti: ĢMO normatīvais regulējums Latvijā un Eiropā un ĢMO ierobežošanas iespējas (Žaneta Mikosa, VIDM Parlamentāra sekretāre); ĢMO-brīvo zonu veidošanas ekonomiskie aspekti (Asoc. Prof. Jānis Vanags , RTU); Ģenētiski modificēto augu audzēšana un bites (Armands Krauze / Ineta Eglīte, Latvijas Biškopības biedrība); ĢM kultūraugu monitorings un lauku iedzīvotāji ( Dace Kalniņa, Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības asociācija); ĢMO aktualitātes Latvijā un Eiropā (Jānis Ulme, Zemes Draugi ).
Seminārā aicināti piedalīties pārstāvji no pašvaldībām, valsts institūcijām, vides, lauksaimniecības un patērētāju tiesību organizācijām, kā arī visi interesenti.
Tā kā debates būs skatāmas tiešsaistē, tad arī interesenti no malas varēs nekavējoties iesaistīties, rakstot komentārus un iesūtot jautājumus.
Vēl aprīlī sadaļā „Aptaujas” tika uzdots jautājums "Vai Latvija jāpasludina par "brīvu no Ģenētiski modificētiem organismiem"? (Bulgārija nesen to izdarīja) ". Atbildot, 66% lasītāju saka- jā! Un uz visiem laikiem! Savukārt, „nē, jo tā mēs kaitējam saviem zemniekiem audzēt vairāk un pārdot/pelnīt pasaules tirgū”, teica 16% . Tas nozīmē, ka nostāja nav viennozīmīga.

 

Tā kā debates būs skatāmas internetā- tiešsaistē- , tad jebkurš interesents varēs izteikt savu viedokli par šo jautājumu. Tiešsaiste tiek veidota, sadarbojoties redakcijai, EK pārstāvniecībai Latvijā, Vidzemes augstskolai un Vidzemes televīzijai, Zemes Draugiem. To atbalsta EK Europe Direct informācijas centrs Valmierā.

15:00 – 17:00
• ĢMO normatīvais regulējums Latvijā un Eiropā un GMO ierobežošanas iespējas
Žaneta Mikosa, VIDM Parlamentāra sekretāre

• ĢMO-brīvo zonu veidošanas ekonomiskie aspekti
Asoc. Prof. Jānis Vanags , RTU

• Ģenētiski modificēto augu audzēšana un bites
Armands Krauze / Ineta Eglīte, Latvijas Biškopības biedrība

• ĢM kultūraugu monitorings un lauku iedzīvotāji
Dace Kalniņa, Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības asociācija

• ĢMO aktualitātes Latvijā un Eiropā
Jānis Ulme, Zemes Draugi

17:00 Debates, diskusija un jautājumi

Lejupielādēt prezentācijas:
-
-
-
-
-
-
 

 
Foto: freerangestock.com

 

Jaunās "Brīvs no GMO"kampaņas Latvijā logo:

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties