#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Valdība atbalsta Latvijas pievienošanos Eirokontrolei
, 2010. gada, 20.aprīlis, 2010

Lai nodrošinātu efektīvāku gaisa satiksmes pakalpojumu veikšanu, valdība atbalstījusi Satiksmes ministrijas ierosinājumu pievienoties starptautiskās gaisa satiksmes kontroles organizācijai - Eirokontrolei.

Lai Latvija pievienotos Eirokontrolei, tai jāparaksta un jāpieņem Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācijas Starptautiskās konvencijas par sadarbību aeronavigācijas drošības jomā (Konvencija) dokumentu pakete.

Konvencijas mērķis ir veicināt savstarpēju sadarbību starp Eirokontroles dalībvalstīm aviācijas un lidojumu drošības, un aeronavigācijas pakalpojumu efektivitātes jomā.

To paredz otrdien, 20.aprīlī, Ministru kabinetā apstiprinātais likumprojekts. Ar pilnu tā tekstu var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā (šeit). Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl jāskata Saeimā.

Pievienojoties Eirokontrolei, Latvija varētu nostiprināt sadarbību arī ar citām organizācijas dalībvalstīm. Eirokontrolē ir iesaistījušās gandrīz visas Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī Ukraina, Moldova un citas.

Pēc Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas materiāliem

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties