#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Valdība atbalsta Vīķes-Freibergas kandidatūras virzīšanu ES prezidenta amatam
, 2009. gada, 16.novembris, 2009

Valdība šodien aiz slēgtām durvīm, apstiprinot nacionālās pozīcijas gaidāmajai ārkārtas Eiropadomes sanāksmei, pauda atbalstu bijušās Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas virzīšanai Eiropas Savienības prezidenta amatam.

To žurnālistiem apstiprināja ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP).

Arī Saeimas Eiropas lietu komisija šodien atbalstīja valdības pozīciju gaidāmajai ārkārtas Eiropadomes sanāksmei. Par atbalstu nacionālajai pozīcijai balsoja deviņi komisijas deputāti, savukārt trīs bija pret.

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis šodien komisijas deputātiem skaidroja, ka Eiropadome 19.novembrī pieņems politisku lēmumu par kandidātu virzīšanu trīs augstajiem amatiem - ES prezidenta, ES ārlietu ministra un ES ģenerālsekretāra amatam.

Lai kandidāts tiktu ievēlēts kādā no minētajiem amatiem, tam būs jāsavāc 255 no 345 balsīm. Teikmanis atzina, ka patlaban neviens nevar pateikt, cik lielas ir Vīķes-Freibergas izredzes, jo "favorīti katras trīs dienas mainās".

''Kāds būs gala lēmumus, ir visai neskaidrs. Vīķe-Freiberga ir starp spēcīgākajiem kandidātiem,'' norādīja Teikmanis, atzīstot, ka mūsu vēstniecības ārvalstīs ir aktīvi lobējušas Vīķes-Freibergas kandidatūru.

Pēc neoficiālas informācijas, jaunajam ES augstā pārstāvja ārlietu jautājumos amatam Latvija varētu atbalstīt ES paplašināšanās komisāru Oli Rēnu vai Zviedrijas ārlietu ministru Karlu Biltu.

Riekstiņš jau iepriekš sacīja, ka viņš personīgi atbalstītu šīs kandidatūras.

Savukārt, Ministru prezidents Dombrovskis jau iepriekš paudis uzskatu, ka Vīķes-Freibergas kandidatūra ir viena no spēcīgākajām Eiropā, viņa ir starptautiskajās aprindās labi pazīstama un cienīta politiķe, kura iemantojusi daudzu citu valstu līderu atbalstu un simpātijas.

Ziņa sagatavota pēc aģentūras LETA/Nozare materiāliem

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties