#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Valensa: Bez Turcijas nav Eiropas
, 2010. gada, 19.augusts, 2010

Bijušais Polijas prezidents, Nobela prēmijas laureāts Lehs Valensa trešdien pauda pārliecību, ka Turcija ir jāuzņem Eiropas Savienībā (ES).

"Bez Turcijas nav Eiropas," intervijā ziņu aģentūrai AFP sacīja Valensa. "Turcijai pakāpeniski jāsasniedz Eiropas attīstības līmenis un jāiestājas rītdien." Turcija 2005.gadā uzsāka sarunas par iestāšanos ES. Tomēr sarunu gaita bijusi gausa, Vācijā un Francijā pastāvot šaubām, vai Turcijai tiešām būtu piešķirams pilnvērtīgas dalībvalsts statuss. Polija, kas pārņems ES rotējošo prezidentūru 2011.gada otrajā pusē, atbalsta Turcijas iestāšanos.

Reliģiskām bažām nevajadzētu spēlēt nekādu lomu, sacīja Valensa, kurš pats ir dziļi ticīgs katolis. "Robežas un šķelšanās ir novedušas pie konfliktiem, īpaši jau reliģijas jomā," atgādināja eksprezidents. "Reliģiju nedrīkst ekspluatēt." "Reliģija atgriezīsies savā īstajā vietā. Cilvēki sapratīs, ka patiesībā Dievs visām reliģijām ir viens, bet ir pārāk daudz ticības aizstāvju," norādīja Valensa.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties