#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Valkā izstāde, veltīta Valodu dienām
, 2010. gada, 17.septembris, 2010

Valkas pilsētas bibliotēkā no 20. septembra līdz 4. oktobrim būs aplūkojama izstāde veltīta Valodu dienām. Apskatāmas būs dažādas grāmatas un interesanti raksti no periodikas par latviešu un Eiropas valodām.

Eiropas valodu gads pirmo reizi notika 2001. gadā, to ierosināja Eiropas Padome. Tā mērķis bija veicināt atbalstu Eiropas bagātajam lingvistiskajam un kultūras mantojumam, pasvītrot valodu apgūšanas nepieciešamību sevišķi jauniešu vidū. Šajā dienā tiek pievērsta īpaša uzmanība Eiropas valodām, daudzveidībai un to apguvei. Valoda tika skatīta kā līdzeklis, kas attīsta savstarpēju sapratni un toleranci, kā arī respektu pret atšķirīgām identitātēm un kultūru dažādību. Kopš šī notikuma katru gadu 26. septembris tiek atzīmēts kā Eiropas valodu diena, kuras ietvaros tiek organizēti visdažādākie pasākumi.

Valodu nevar iemācīties, zinot tikai kādas valodas vārdus, jo valodu par valodu padara skaisti veidoti, teikumi, salīdzinājumi, metaforas, vārdu savienojumi u. c. Lai runātu skaisti ir nepieciešams zināt daudz vairāk nekā atsevišķus vārdus. Lai iemācītos valodu, nepieciešams regulāri tajā sazināties, lasīt daiļliteratūru un izprast šīs valodas veidošanos.

Gunita Gendrjuka no Valkas bibliotēkas.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties