#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Valmieras Novadpētniecības muzejā norisināsies "Apjumības"
, 2010. gada, 16.septembris, 2010

Šodien plkst.10 Valmieras Novadpētniecības muzeja pagalmā norisināsies gadskārtu svētki - Apjumības, kurās piedalīsies Mūrmuižas bērnu dārza "Pasaciņa" audzēkņi un Valmieras 5.vidusskolas folkloras kopa "Sudmaliņas", aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Neimane.

Pasākuma laikā papildus muzeja piedāvātajai ekskursiju programmai "Maizes ceļš" , bērniem būs iespēja iepazīt gadskārtu svētku norisi un izspēlēt latviskās tradīcijas, svinot ražas novākšanas svētkus.

"Bērniem būs iespēja redzēt, kāds ir ceļš no grauda līdz maizei. Viņi paši varēs siet labības kūlīšus un likt tos ratiņos, būs iespēja kult labību ar spriguļiem, malt un berzt graudus, kā arī būs dažādas dziesmas un rotaļas. Viena no tradīcijām Apjumībās ir pīt labības vārpu vainagu, ko pēcāk uzliek uz grābekļa, nes uz māju un liek galvā mājas saimniecei, lai mājās būtu svētība. Arī šo procesu bērni varēs iepazīt," informē Valmieras Novadpētniecības muzeja pedagoģe Ilga Bērziņa.

Apjumības tiek dēvētas par ražas ievākšanas nobeiguma svētkiem - rudens saulgriežiem. Parasti tās bija lielas svinības, kad notika dažādas ražas novākšanas izdarības, rudens tirgus un tika godināts auglības simbols Jumis, lai arī nākamajā gadā būtu tikpat liela raža.

LETA/ Nozare.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties