#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Valsts gadu garantēs eksportu arī uz ES un vairākām OECD valstīm
, 2010. gada, 30.jūnijs, 2010

Latvijas Garantiju aģentūra (LGA) turpmāk drīkstēs izsniegt uzņēmējiem garantijas eksportam arī uz Eiropas Savienības (ES) un atsevišķām Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīm, 29.06. nolēma valdība.

www.DELFI.lv
  Izmaiņas valdības noteikumos par īstermiņa eksporta kredītu garantēšanu Ekonomikas ministrija sagatavoja pēc tam, kad Latvija saņēma Eiropas Komisijas piekrišanu iecerei garantēt ne vien eksportu uz trešajām valstīm, bet arī uz ES un OECD. Līdz šim LGA izsniedza garantijas par eksporta darījumu riskiem sadarbībai ar komersantiem trešajās valstīs. Tomēr, tā kā Latvijas komersanti eksportē savu produkciju arī uz ES un citām attīstītajām valstīm, un arī šiem darījumiem pastāv noteikti riski, Latvija lūdza EK atļaut garantēt eksportu arī uz šiem Latvijas eksportam būtiskajiem reģioniem.

Grozījumi paredz, ka garantijas ņēmējs, kurš eksportē uz Eiropas Savienības un atsevišķām OECD dalībvalstīm, var pieteikties LGA sniegtajai garantijai, ja ir saņēmis atteikumu no privātā sektora apdrošinātāja, lai nodrošinātu garantiju pieejamību finansiāli pamatotiem darījumiem, kurus ietekmējušas krīzes sekas. Turklāt grozījumi nosaka, ka īstermiņa eksporta kredīta operācijas uz šīm valstīm ir spēkā, ja līgums ir noslēgts šogad un preču vai pakalpojumu piegāde notiks līdz nākamā gada 30.jūnijam.

Garantijas varēs saņemt eksportam uz ES valstīm un Austrāliju, Kanādu, Īslandi, Japānu, Jaunzēlandi, Norvēģiju, Šveici un ASV.

Jau vēstīts, ka EK 10.jūnijā nāca klajā ar paziņojumu par atļauju Latvijai īstenot pasākumus, lai ierobežotu finanšu krīzes nelabvēlīgo ietekmi uz eksporta uzņēmumiem, ļaujot eksportkredīta garantijas attiecināt arī uz Eiropas un attīstītajām valstīm no Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD).
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties