#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Valsts policija uzņemta Eiropas Ceļu policijas tīklā
, 2010. gada, 03.jūnijs, 2010

Valsts policija (VP) uzņemta Eiropas Ceļu policijas tīklā (TISPOL), kurā jau darbojas 27 valstis. Minētā organizācija ir izveidota ar mērķi uzlabot ceļu satiksmes drošības stāvokli Eiropā, samazinot ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaitu, informēja VP preses pārstāve Linda Neimane-Zobena.

Piedaloties TISPOL, tās dalībvalstīm rodas iespēja dalīties pozitīvajā pieredzē, nodrošināt ceļu policistu apmācību, lai apgūtu jaunās tehnoloģijas, kas tiek izmantotas ceļu satiksmes uzraudzībā, kā arī veikt praktiskas apmācības saistībā ar tiešo darbu pienākumu veikšanu. Tādējādi, pateicoties TISPOL, ik gadu tiek apmācīti vairāki simti ceļu policijas darbinieku.

Par TISPOL darbības prioritāti ir izvirzīta cīņa ar trīs visizplatītākajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem - transportlīdzekļa vadīšana, atrodoties apreibinošo vielu ietekmē, atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana un drošības jostu nelietošana. Šo pārkāpumu prevencijas nolūkos Eiropas Savienības valstīs tiek rīkoti arī starpvalstu reidi, kuros turpmāk piedalīsies arī Latvija.

Lai nodrošinātu sadarbību ar TISPOL, kā kontaktpersona no VP puses nozīmēta Satiksmes uzraudzības biroja (SUB) priekšniece Vineta Mistre, kas darbosies TISPOL Padomē, kā arī SUB Administratīvo aktu sagatavošanas nodaļas vecākā inspektore Ilze Lubiņa, kura savukārt strādās TISPOL Operacionālajā darba grupā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties