#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Vasarā sāks tekstilmateriālu ražošanas uzņēmuma "Lauma Fabrics" apdares ceha rekonstrukciju
, 2010. gada, 17.maijs, 2010

Jūnija beigās vai jūlija sākumā plānots sākt Liepājas tekstilmateriālu ražošanas uzņēmuma SIA "Lauma Fabrics" apdares ceha rekonstrukciju.

"Pašlaik esam projektēšanas stadijā," informēja uzņēmuma ģenerāldirektors Andris Sedmalis, piebilstot, ka vasarā iecerēts sākt ceha telpu remontu, bet pirmās jaunās ražošanas iekārtas piegādās ne ātrāk kā šī gada beigās. Aptuveni 90% no visām projekta izmaksām veido tieši ražošanas iekārtas - tās plānots piegādāt no Vācijas un Šveices. Projektu "Mežģīņu un adījumu apstrādes ceha attīstība" paredzēts realizēt nepilnu divu gadu laikā - līdz 2012.gada martam.

Tiek lēsts, ka ceha modernizācija izmaksās 6 miljonus eiro jeb 4,2 miljonus latu. Projekta īstenošanai uzņēmums saņems līdzfinansējumu 40% apmērā no Eiropas Savienības struktūrfondiem - šis ir viens no 34 projektiem, ko atbalstījusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aktivitātē "Augstas pievienotās vērtības investīcijas". Aprīlī jau noslēgts līgums ar LIAA par atbalsta piešķiršanu. Iespējams, uzņēmums meklēs vēl papildus iespējas saņemt līdzfinansējumu projekta realizācijai.

Jau ziņots, ka uzņēmums "Lauma Fabrics" tuvāko divu gadu laikā iecerējis rekonstruēt apdares cehu un ieviest jaunas ražošanas iekārtas, kas ļaus ražot produkciju ar augstu pievienoto vērību un veicinās eksporta pieaugumu uz Rietumeiropas valstīm.

Tekstilmateriālu ražošanas biznesā ļoti svarīgi ir nodrošināt maksimāli augstu audumu krāsas noturību, tāpēc apdares ceha modernizācija uzņēmumam "Lauma Fabrics" ir ļoti nozīmīga, skaidro uzņēmuma ģenerāldirektors Andris Sedmalis. Rekonstruējot cehu, tiks iegādātas jaunas iekārtas, kas ļaus ražot produkciju ar augstu pievienoto vērtību. Papildus, lai efektivizētu ražošanas procesus, paredzēts veikt ķīmiskās stacijas automatizāciju, kvalitātes un krāsu apstrādes laboratorijas pilnveidošanu, kā arī telpu remontu.

No visa saražotā apjoma 85% produkcijas uzņēmums eksportē. Kopumā produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 15 pasaules valstīm. Pašlaik 75% no eksporta īpatsvara veido eksports uz Austrumeiropas valstīm - Baltkrieviju, Krieviju, Ukrainu. Salīdzinoši nelielu eksporta produkcijas daļu - 25% - uzņēmums eksportē uz Rietumeiropas valstīm.

SIA "Lauma Fabrics" ir dibināta 2005.gadā, tās īpašnieks ir AS "Lauma". Uzņēmums nodarbojas ar mežģīņu, elastīgo audumu, lenšu un medicīnisko tekstilizstrādājumu ražošanu. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 500 darbinieku. 2007.gadā "Lauma Fabrics" apgrozījums bija 22,7 miljoni latu, peļņa - 2,62 miljoni latu, savukārt 2008.gadā apgrozījums bija 22 miljoni latu, peļņa - 1,22 miljoni latu.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: Lauma

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties