#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Vēl tikai šodien lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem 2010.gadam
, 2010. gada, 11.jūnijs, 2010

Tie lauksaimnieki, kuri vēl nav paguvuši Lauku atbalsta dienesta (LAD) Reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē (RLP) iesniegt platību maksājumu iesniegumu 2010.gada Eiropas Savienības (ES) tiešajiem maksājumiem, to vēl var izdarīt šodien, informēja Zemkopības ministrijā.

Platību maksājumu iesniegums jāiesniedz personīgi LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai elektroniski, izmantojot elektroniskās pieteikšanās (EPS) sistēmu "https://eps.lad.gov.lv", ja ir noslēgts līgums ar LAD par EPS izmantošanu un saņemtas pieejas paroles. Pieteikumu var nosūtīt arī pa pastu, pasta zīmogs - 11.jūnijs.

Lauksaimniekiem jārēķinās ar atbalsta apjoma samazinājumu par 1% par katru kavēto darba dienu, sākot no 17.maija, kad beidzās pieteikšanās uz lielāko daļu maksājumu.

Kā jau ziņots, provizoriskā vienotā platību maksājumu likme 2010.gadā ir 47 lati par hektāru bez samazinājuma koeficienta.

Šogad atšķirībā no iepriekšējā gada ieviestas trīs jaunas atbalsta shēmas - īpašais atbalsts par pienu, atdalītais papildu valsts tiešais maksājums (PVTM) par laukaugu platībām un atdalītais PVTM par lopbarības platībām. Arī šiem maksājumiem ar atbalsta samazinājumu vēl var pieteikties līdz 11.jūnijam.

Informācija par saņemšanas nosacījumiem atrodama mājaslapas saitē ''http://www.zm.gov.lv/?sadala=1826", kā arī LAD interneta mājaslapas saitē "http://www.lad.gov.lv/lv/es-atbalsts/tiesie-maksajumi/".

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties