#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Vēl tikai šodien var pieteikt izcilākos tūrisma galamērķus
, 2010. gada, 30.maijs, 2010

Šodien ir pēdējā diena, kad iespējams pieteikties dalībai Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju rīkotajā projektā "Eiropas izcilākie tūristu galamērķi 2010" (EDEN) īstenošanā Latvijā.

Projekta gaitā norisināsies konkurss, kurā tiks noskaidrots 2010.gada perspektīvākais tūrisma galamērķis Latvijā, informēja TAVA pārstāvis Armands Muižnieks. Projekta mērķis ir pievērst uzmanību Eiropas topošajiem un potenciālajiem tūristu galamērķiem, to vērtībām, daudzveidībai un veicināt tūrisma objektu tūrisma objektu attīstību saskaņā ar ilgtspējīgas attīstības principiem. Tā kā projekti ir tematiski, šī gada temats ir tūrisms un ūdens resursi.

Projektā aicinātas piedalīties pašvaldības, to struktūrvienības, pašvaldību aģentūras un valsts aģentūras, projekta konkursā piesakot tūrisma galamērķus, kuros pēdējo trīs gadu laikā ir veiktas aktivitātes, kas veicinājušas tūrisma piedāvājuma popularizēšanu, izmantojot vietējo nemateriālo mantojumu. Tūristu galamērķī veiktajām aktivitātēm ir jābūt ilgtspējīgām un inovatīvām, kā arī jākalpo par paraugu citiem tūristu galamērķiem.

Pretendentiem arī ir jābūt atbilstošiem tūrisma plānošanas dokumentiem, kas nosaka tūrisma attīstību reģionālā vai pašvaldību līmenī. Konkursa uzvarētājs Latvijā iegūs tiesības izmantot projekta zīmolu - EDEN - tūrismu galamērķa atpazīstamības veicināšanai.

Tūrisma galamērķis projekta laikā tiks popularizēts Latvijas masu medijos un informatīvajos materiālos, kā arī tiks uzņemta desmit minūšu gara videofilma par tūrisma galamērķa attīstību un tūrisma iespējām šajā galamērķī. Tāpat projekta uzvarētājs tiks popularizēts projekta noslēguma konferencē Latvijā un Eiropas Tūrisma forumā.

Latvijā EDEN projekts tiks īstenots jau ceturto reizi. Līdz šim par izcilākajiem EDEN tūrisma galamērķiem Latvijā 2007.gadā tika atzīta Kuldīgas pilsēta, 2008.gadā - Latgales podnieki, bet 2009.gadā - Tērvetes dabas parks.

EDEN projekts ir EK iniciatīva, lai veicinātu perspektīvu tūrisma vietu atpazīstamību un ilgtspējīga tūrisma attīstību Eiropā, popularizētu labākos tūrisma attīstības piemērus, kā arī veicinātu sadarbību starp tūrisma galamērķiem.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties