#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Vēro „Eiropas Savienības” dārza svētkus tiešraidē no Vērmanes dārza!
, 2010. gada, 09.maijs, 2010

9.maijā Vērmanes dārzā, atzīmējot vienotas Eiropas idejas 60. gadadienu, notiek vērienīgi „Eiropas Savienības dārza svētki”. Svētku laikā apmeklētāji var iepazīties ar citu Eiropas valstu pieredzi un kultūras mantojumu (Dārza svētkos piedalīsies 20 ES valstu vēstniecības), kā arī uzzināt vairāk par Eiropas Savienību, par iespējām, ko tā sniedz katram cilvēkam. Tā kā pasākums veltīts Eiropas gadam 2010 - Cīņa pret nabadzību un sociālo atstumtību, tad īpaši tiek uzsvērta savstarpējās palīdzības un solidaritātes, jaunu prasmju apgūšanas un mācīšanās nepieciešamība un nozīme.

„Eiropas savienības dārza svētkus” var vērot LTV7 programmā, kur dienas laikā notiks regulāras pieslēgšanās Vērmanes dārzam, savukārt visu dienu svētkiem līdzi varēs sekot tiešsaistē- .
„Eiropas Savienības dārza svētku programma”:10:30 dārza svētku apmeklētājus sagaidīs pūtēju orķestris Rīga; 11.00-11.30 notiks Dārza svētku atklāšana; 11.30- 18.30 klātesošos priecēs plaša estrādes programma (profesionālais pūtēju orķestris Rīga, Cālis 2010 laureāti, vokālie ansambļi Knīpas un Knauķi, Poztivis, kori Bonus, Daugaviņa, Jūrmala, Konsonanse, Konvents, Salve, Skaņupe, Sonante, Unikoris, Vivat, 100.vidusskojas jauktais koris, Īru deju grupa, sieviešu ratiņkrēslu deju ansamblis Aspazijas, Rīgas mūzikas skolu jauniešu simfoniskais orķestris, Rīga Groove Electro, Funsongs, folkloras grupa Gastauta (Lietuva), Wrestling With Angels (Zviedrija). Noslēgumā - jauniešu koris Kamēr, kā arī kori Dzintars, Rasa, Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris, deju grupa Dzirnas ( Karla Dženkina lieldarbā
Adiemus) ; 15.15 Video konkursa „Meklējam Eiropu tepat” uzvarētāju apbalvošanas ceremonija.
Svētku devīze – Piedalies un Esi kā mājās! Tāpēc Vērmanes dārzā tiks izvietotas gandrīz 30 mājas, kurās varēs iepazīt gan citu dalībvalstu pieredzi, gan saprast labāk, kā ES ietekmē Latvijas dzīvi. Ikvienam interesentam būs iespēja klātienē iepazīties ar Eiropas Savienības dalībvalstu pieredzi, tradīcijām un dzīvesziņu, kā arī jaunu zināšanu ieguves un studiju iespējām. Arī Latvijai pasākumā būs īpaša māja, kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar Latvijai nozīmīgām un aktuālām tēmām - eiro ieviešana, atbalsts uzņēmējdarbībai, radošums un inovācijas. Eiropas Gada mājā svētku dalībniekiem uz brīdi būs iespēja iejusties cilvēka ar īpašām vajadzībām dzīvē - tehnisko palīglīdzekļu demonstrējumi, riteņkrēslu strītbols, pieredzes apmaiņa, konsultācijas, sarunas, pirmās palīdzības vingrinājumi biedrības „Sustento” un Latvijas Sarkanā Krusta vadībā. Eiropas Savienības māja savukārt dos iespēju tikties zināšanu, sarunu un mākslas istabu noskaņās. Lai uzrunātu svētku dalībniekus, vienkopus nāks visi Eiropas informācijas tīklu pārstāvji. Atsevišķi būs iespēja uzzināt vairāk par Rīgas iecerēm 2014.gadā, kad pilsēta kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Īpašu programmu jauniešiem un bērniem piedāvās jauniešu organizācijas, kas informēs par Eiropas Savienības sniegtajām iespējām jauniešiem, kā arī aicinās apmeklētājus iesaistīties interaktīvās aktivitātēs par Eiropas Savienības tēmu. Apmeklētāji tiks aicināti piedalīties arī kopējā pasākuma zināšanu spēlē, izvēloties apciemot Vērmanes dārza mājas pēc viena no piedāvātajiem maršrutiem. Noslēguma ceremonijā izlozes kārtībā tiks noskaidroti un apbalvoti lielās spēles uzvarētāji ar katras mājas pārstāvju īpaši sarūpēto balvu.

„Eiropas Savienības dārza svētki” ir kā noslēgums Eiropas nedēļai, kuru atzīmēja Latvijas reģionos no 5.- 9.maijam. Tajā pašā laikā Latvijas reģionos vēl visu maiju turpināsies pasākumi par dažādiem ar ES saistītiem jautājumiem.

Eiropas dienu Vērmanes dārzā organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju, Rīgas domi un Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecībām Rīgā.
Piedalies!

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties