#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
"Visa" Eiropā samazinās debetkaršu maksājumu nodevas
, 2010. gada, 26.aprīlis, 2010

Starptautiskais kredītkaršu un maksājumu karšu koncerns "Visa" nolēmis samazināt patērētājiem noteikto komisiju, ko tie maksā par Eiropā veiktajiem maksājumiem ar "Visa" debetkartēm.

"Šodien "Visa Europe" ierosinājusi samazināt līdz 0,2% nodevu, kuru kopīgi nosaka un iekasē bankas par katru ar debetkarti veikto maksājumu," norāda EK.

Jaunā maksimālā nodeva tiks piemērota visiem starpvalstu darījumiem Eiropas ekonomiskajā zonā, kurā ir 27 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, kā arī Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija.

"Tas uzlabos Eiropas finanšu sistēmas efektivitāti, lai sniegtu labumu patērētājiem un mazumtirgotājiem," sacīja ES konkurences komisārs Hoakins Almunija.

Šīs izmaiņas ir saskaņā ar konkurenta "Mastercard" aprīlī īstenotajiem pasākumiem un paredzētas, lai mazinātu iespēju saņemt apjomīgu naudassodu par konkurences likuma pārkāpšanu. Nodevu izmaiņas arī ietekmēs iekšzemes darījumus Grieķijā, Ungārijā, Īslandē, Īrijā, Itālijā, Maltā, Zviedrijā, Luksemburgā un Nīderlandē. Nodevas starpvalstu darījumiem tiks samazinātas vidēji par 30%, bet iekšzemes darījumiem - par apmēram 60%.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: www.visaeurope.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties