#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Visticamāk Čehijas Konstitucionālā tiesa lēmumu par Lisabonas līgumu šodien nepaziņos (papildināta)
, 2009. gada, 27.oktobris, 2009

Šodien paredzētajā procesa izskatīšanas sēdē visticamāk, ka Čehijas Konstitucionālā tiesa nepaziņos gala lēmumu par Eiropas Savienības (ES) Lisabonas līguma atbilstību valsts pamatlikumam.

(papildināta 3. rindkopa)
Čehija ir vienīgā no 27 ES dalībvalstīm, kurā vēl nav noslēgts līguma ratificēšanas process. Lai līgums varētu stāties spēkā, tas jāapstiprina visās bloka valstīs.

"Mana prognoze ir tāda, ka Konstitucionālā tiesas nepaziņos savu spriedumu lietā," tā pirmdien preses konferencē norādīja premjerministrs Jans Fišers. Viņaprāt, gala lēmums varētu tikt nolasīts procesa izskatīšanas otrajā sēdē.

Čehijas Konstitucionālā tiesa, kas otrdien sāka izskatīt prasību par Eiropas Savienības (ES) Lisabonas līguma atbilstību valsts pamatlikumam, visticamāk, savu spriedumu pasludinās 3.novembrī, pavēstīja viena no tiesas amatpersonām.

Jau iepriekš ziņojām, ka vairāki senatori Konstitucionālajā tiesā iesniedza prasību, kurā apgalvots, ka Lisabonas līgums ir pretrunā valsts pamatlikumam. Līdz tiesas lēmumam līguma ratificēšana ir apturēta.

Eiroskeptiski noskaņotais Čehijas prezidents Vāclavs Klauss vēlas, lai ES piešķirtu Čehijai izņēmuma tiesības, kas garantētu, ka pēc Otrā pasaules kara no toreizējās Čehoslovākijas teritorijas izraidītie vācieši neizvirzīs Prāgai mantiskas pretenzijas. Klauss arīdzan cenšas panākt, ka Čehija tiktu iekļauta Lisabonas līguma pielikumā starp tām valstīm, kurām ir izņēmumtiesības ES Pamattiesību hartā. Šobrīd šāds statuss piešķirts Lielbritānijai un Polijai.

Ziņa sagatavota pēc aģentūras LETA/Nozare materiāliem.

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties