#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Vistrūcīgākajiem sāk dalīt ES apmaksātās pārtikas pakas
, 2010. gada, 31.marts, 2010

Šonedēļ Latvijas vistrūcīgākos iedzīvotājus sasniegušas pirmās Eiropas Komisijas (EK) finansētās bezmaksas pārtikas pakas. Pārtiku varēs saņemt visos novados, kopumā 441 izdales vietā ar 17 labdarības organizāciju starpniecību

Plānots, ka ik mēnesi pārtikas paku saņems 77 146 vistrūcīgākās personas. Lai palīdzību saņemtu, cilvēkam jāreģistrējas savas pašvaldības sociālajā dienestā un ar tur iegūto izziņu jādodas uz kādu no labdarības organizācijām, kurām uzticēta pārtikas paku izdalīšana. Katrā pārtikas komplektā ietilpst puskilograms ātri vārāmo auzu pārslu, kilograms četrgraudu pārslu, puskilograms griķu pārslu, 400 grami pankūku miltu, 200 grami vājpiena pulvera un divi litri 2% piena.
Visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs noteiktais atbalsts 2010.gada pārtikas programmas īstenošanai tika piešķirts nevis naudā, bet iedalot dalībvalstu intervences krājumos esošo labību un sausā vājpiena pulveri. Tā kā krājumi nebija pietiekami visu dalībvalstu prasību izpildei, Latvija no tiem nesaņēma pilnu programmas īstenošanai pieprasīto labības daudzumu. Taču EK piešķīra nepieciešamo finansējumu, lai iztrūkstošo daļu varētu iepirkt.

Kopumā Latvijā šī gada programmas ietvaros tiks izdalīta 31 661 tonna graudaugu produktu un 969 tonnas sausā vājpiena pulvera.

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties