#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Zemgales amatnieki apgūs mārketingu un likumus
, 2010. gada, 20.augusts, 2010

Lai veicinātu amatnieku iesaistīšanos uzņēmējdarbībā, kā arī sniegtu zināšanas likumdošanas, mārketinga un juridiskajos jautājumos, apmēram 30 amatnieku no Jelgavas novada un pilsētas, kā arī Bauskas un Dobeles piedalīsies Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta «Amatniecības pārrobežu sadarbības tīkls kā Latvijas – Lietuvas pierobežas pievilcības veicinātājs» organizētajās mācībās un pieredzes apmaiņas braucienā.

 Mācības par tādām tēmām kā praktiskā pārdošanas veicināšana mazumtirdzniecībā, uzņēmējdarbības juridiskie pamati, mazbudžeta mārketings, grāmatvedība un nodokļi, Jelgavā novada domes lielajā zālē risināsies no 23. līdz 27.augustam, informē projekta koordinatore Jelgavas novada pašvaldībā Anita Škutāne.

Mācībās piedalīsies gandrīz 30 Jelgavas pilsētas un novada, kā arī Dobeles un Bauskas amatnieki – gan tādi, kas jau sevi ir apzinājušies kā uzņēmējus, gan tādi, kam amatniecība pagaidām ir hobijs. Līdzvērtīgas apmācības norisināsies arī Viesītē. Apmācībās teorētiskā daļa mīsies ar praktiskiem uzdevumiem, piemēram, tiks analizēts amatnieku veikaliņu piedāvājums un sniegti ieteikumi, kā ar preču izkārtojuma palīdzību veicināt pārdošanas apjomus tirdzniecības vietā.

Septembra sākumā mācību otrajā daļā plānots pieredzes apmaiņas brauciens amatniekiem pa Latvijas un Lietuvas amatniecības centriem un darbnīcām. Plānots apmeklēt amatniecības centrus Dobelē, Bauskā, Zasā, bet Lietuvā Kuršenai un «Alus ceļu», maizes ceptuvi, keramikas un kalēju darbnīcas. Mūsu novada amatniekiem un topošo amatniecības centru koordinatoriem no Līvbērzes, Svētes, Jaunsvirlaukas un Glūdas tā būs laba iespēja uzzināt, kā organizēt un koordinēt darbu un centru aktivitātes pēc to atklāšanas, skaidro A.Škutāne.

Visas izmaksas šajos pasākumos tiek segtas no projekta līdzekļiem un amatniekiem apmācība ir bezmaksas. 

Projekts «Amatniecības pārrobežu sadarbības tīkls kā Latvijas – Lietuvas pierobežas pievilcības veicinātājs» sākts 2009.gada martā, un tā mērķis ir veicināt Latvijas – Lietuvas pierobežas teritorijas pievilcību un konkurētspēju, attīstot amatniecības pārrobežu sadarbības tīklu, kā arī stiprinot jau esošās kultūras un vēsturiskās saites vidus Baltijas reģionā.

Projekta kopējais budžets ir 1 606 075 eiro (1 128 750 latu). No tā 1 365 163.75 eiro (959 437 lati) jeb 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums, bet 240 911.25 eiro (169 313 lati) – partneru līdzfinansējums.

 

Avots: Jānis Stundiņš, www.zz.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties