#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ziemeļvalstis Latvijai šogad piešķirs solīto vienu miljardu eiro
, 2010. gada, 07.aprīlis, 2010

Zviedrija un pārējās Ziemeļvalstis šogad Latvijai starptautiskā aizdevuma ietvaros piešķirs vienu miljardu eiro, žurnālistiem Stokholmā pavēstīja Zviedrijas finanšu ministrs Anderss Borgs.

"Cik es varu spriest, šajā ziņā nav problēmu, taču aizdevuma piešķiršana notiks saskaņā ar grafikiem, kādi mums ir," viņš teica, atbildot uz jautājumu, vai zviedri plāno aizdevumu Latvijai piešķirt šogad.

"Šķiet, ka šajā ziņā nav nekādu šķēršļu. Es uzskatu, ka svarīgākais, lai Latvija turpinātu īstenot politiku, kuras pamatā ir valsts finanšu stabilizācija, un es esmu pārliecināts, ka tas tiks izdarīts," teica Zviedrijas finanšu ministrs.

Sagaidāms, ka Ziemeļvalstis naudu Latvijai piešķirs jūnijā - pēc tam, kad Starptautiskais Valūtas fonds būs veicis ar Latvijas valdību noslēgtās programmas kārtējo izvērtējumu.

Pirmā aizdevuma daļa, kādu Latvijai piešķirs Ziemeļvalstis, ir 550 miljoni eiro. No šīs summas Zviedrija maksās 200 miljonus eiro.

2008.gada nogalē Latvija vērsās pie starptautiskajiem aizdevējiem ar lūgumu piešķirt līdzekļus, lai palīdzētu stabilizēt makroekonomisko situāciju valstī. Starptautiskie aizdevēji vienojās aizdot līdz 7,5 miljardiem eiro.


Ziņu aģentūra BNS

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties