#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Žurnālistus aicina pieteikties konkursam "Par dažādību. Pret diskrimināciju"
, 2010. gada, 29.aprīlis, 2010

Eiropas Komisija (EK) izsludinājusi jaunu žurnālistu konkursu "Par dažādību. Pret diskrimināciju". Konkursā var piedalīties gan drukātās preses, gan arī tiešsaistes žurnālisti, kas raksta par diskriminācijas un dažādības jautājumiem. Rakstiem ir jābūt publicētiem laika posmā no 2009.gada 1.septembra līdz 2010.gada 17.septembrim.

Tāpat šodien paziņoti iepriekšējā žurnālistu konkursa uzvarētāji. Balvu par informētības veicināšanu diskriminācijas jomā ieguvusi Vācijas dienas laikraksta "Süddeutsche Zeitung" žurnāliste Katrina Lūtere par rakstu "Citu mīlestība". Tajā aplūkota mīlestība starp cilvēkiem ar invaliditāti. Otro un trešo vietu attiecīgi ieguva žurnālisti no Ungārijas un Somijas.

Visi trīs uzvarētāji saņems stipendiju izpētes braucienam uz kādu no pašu izvēlētajām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Par konkursa nacionālo uzvarētāju Latvijā kļuva "Neatkarīgās Rīta Avīzes" žurnālists Edgars Gertners ar konkursa publikāciju "Vai viegli būt atšķirīgam?".

Kopumā konkursam Latvijā tika iesniegtas astoņas publikācijas. Kā norāda ekspertu žūrija, tad konkursam iesniegto publikāciju kvalitāte, salīdzinoši ar iepriekšējo gadu, ir augusi, taču interese un iespēja izmantot šādu konkursu dotās iespējas Latvijā varētu būt lielāka.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties