#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Zviedrija - ES konkurētspējīgākā valsts
, 2010. gada, 10.maijs, 2010

Zviedrija ekonomika saglabājusi savu vadošo pozīciju Pasaules ekonomikas foruma (WEF) veidotajā Eiropas Savienības (ES) konkurētspējīgāko valstu sarakstā. Latvija ieņem 22.vietu, par vienu pozīciju nokrītoties no 2008.gada rādītājiem.

Igaunija ierindojusies 12.vietā, saglabājot savu pozīciju, bet Lietuva atrodas 20.vietā, par vienu pozīciju noslīdot no 2008.gada rādītājiem. Indeksa pirmās vietas, tāpat kā iepriekšējā sarakstā, ieņem Ziemeļvalstis - Zviedrijai seko Somija un Dānija. "Ziemeļvalstis panākušas augsta līmeņa sociālo iekļaušanos, zemu bezdarba līmeni un sieviešu spēcīgu līdzdalību darba spēkā (īpaši Somijā un Zviedrijā)," teikts WEF paziņojumā. "Šīs valstis attīstījušas augsti izglītotu darbaspēku, pateicoties augstākā līmeņa izglītības sistēmai un spēcīgām kvalifikācijas celšanas programmām," norāda WEF.

Sastādot indeksu, ES 27 dalībvalstis vērtētas pēc to panākumiem bloka izstrādāto Lisabonas kritēriju konkurētspējas celšanai piemērošanā. Savā piektajā un pēdējā ik pēc diviem gadiem veiktajā ES konkurētspējas novērtējumā WEF norāda, ka ES kopumā nav spējusi piepildīt savu mērķi kļūt par konkurētspējīgāko ekonomiku pasaulē. "2000.gadā ES sev noteica ambiciozu rīcības un attīstība plānu. Kaut arī ir panākts zināms progress, daudz kas vēl joprojām ir jāpaveic, lai pilnībā izmantotu Eiropas ekonomisko potenciālu," norāda WEF.

Ziņojumā arī norādīts, ka vairākas 2004.gadā ES uzņemtās valstis, tostarp Igaunija, Slovēnija un Čehija, sarakstā apsteidz virkni "veco" ES valstu, apliecinot, jaunākās dalībvalstis daudz labāk progresē Lisabonas mērķu izpildē nekā vecās.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties