#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Globālās klimata izmaiņas – novērojumi un paredzējumi
EKP 
, 2012. gada, 07.maijs, 2012

Otrdien, 15.maijā plkst. 18:00 Eiropas Savienības mājā Sarunu istabā Aspazijas bulvārī 28, Rīgā kafejnīcas vakara sarunu temats būs veltīts dabā notiekošajām klimata izmaiņām un to ietekmei uz vides bioloģisko daudzveidību.

Klimats uz Zemes ir mainījies, mainās un mainīsies arī turpmāk. Pašlaik, kad dzīvojam starp diviem ledus laikmetiem, plūdi, vētras un sausums ir kļuvuši par mūsu ikdienas ziņu vēstījumiem. Klimata pētījumi  pagātnē rāda, ka arī tad ir bijuši mainīgi globālas sasilšanas un globāla aukstuma periodi. Klimata pārmaiņas bijušas gan straujākas, gan lēnākas, taču vienmēr saistītas ar dabā notiekošajiem procesiem. Aktuāls kļūst jautājums, cik lielā mērā šīs pārmaiņas ir ietekmējusi cilvēka  darbība un kā šī pārmaiņas ietekmē apkārtējo vidi un cilvēka dzīvi. Zinātnieki, kā nozīmīgākās klimata pārmaiņu tiešās izpausmes Baltijas jūras reģionā prognozē jūras līmeņa paaugstināšanos, siltākas un īsākas ziemas, biežākas un intensīvākas vētras.

Par globālo sasilšanu, klimata izmaiņu ietekme uz dabu, dabas parādībām, jūras līmeņa izmaiņām un cilvēka veselību, par šiem un citiem jautājumiem stāstīs un atbildēs uz jautājumiem Zinātnes kafejnīcas eksperti: Māris Kļaviņš, Gunta Spriņģe, Agrita Briede un Jānis Lapinskis, Latvijas Universitātes pasniedzēji un zinātnieki.
Pasākumu, kā vienmēr, vadīs Juris Šteinbergs - zinātnieks un populāra TV raidījumu seja.

Zinātnes kafejnīcas mērķis ir neformālā vidē pie kafijas tases raisīt brīvu diskusiju par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru gan skolotājam, skolēnam, studentam, ierēdnim, bibliotekāram, gan uzņēmējam un pensionāram interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par globālo sasilšanu un klimata izmaiņām.

Klimata izmaiņas… Vai tiešām .... ? Vai tās mūs baida?
 

Nāc un uzzini vairāk!

Lūdzam informēt par dalību Zinātnes kafejnīcā
Maiju Bunduli
tālr.67227790, mob.tel.26514481
e-pasts: maija.bundule@lza.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties