#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Zinātnes kafejnīca 22. novembrī plkst. 18:00 "Inteliģentie roboti, viedie sensori un to tīkli"
LZA 
, 2012. gada, 19.novembris, 2012

Zinātnes kafejnīca ceturtdien, 22.novembrī plkst. 18:00 Eiropas Savienības mājā Sarunu istabā Aspazijas bulvārī 28, Rīgā ”Inteliģentie roboti, viedie sensori un to tīkli”.

Kafejnīcas vakara sarunu temats būs veltīts modernajām tehnoloģijām, kas ieņem arvien lielāku vietu mūsu sadzīvē.

Cilvēkam vienmēr ir bijusi raksturīga tieksme izgatavot tādus darba rīkus, kas ļautu pēc iespējas labāk īstenot to, kas ir radies viņa pelēkajā vielā. Ja nepietiek ar ratiem, tad nepieciešama automašīna. Tālāk tā jāpiepilda ar neierobežota daudzuma elektronikas, lai virkne procesu mašīnā notiktu paši no sevis. Cilvēkus aizrauj doma par tādas mašīnas radīšanu, kas spētu darboties pati par sevi, neviena nepieskatīta. Tātad robots ar mākslīgo intelektu -Kaut kāds mākslīgs veidojums, kas spēj mācīties un likt lietā iegūtās zināšanas. Cilvēks, bet tomēr nav cilvēks.

Mašīna pati par sevi nespēj neko, ja cilvēks nav paredzējis risinājumu konkrētām situācijām. Īsta robotu tehnika sākas tur, kur mašīna pati var pieņemt lēmumus un izvēlēties risinājumu. Un šeit nozīmīga loma ir sensoriem, kas ir iekārtas/robota komponenti, kas sniedz informāciju par datora iekārtas atrašanās vietu, apkārtni un citiem faktoriem. Iekārtā instalētās programmas var piekļūt sensoru sniegtajai informācijai, to saglabāt vai izmantot, lai palīdzētu lietotājam veikt ikdienas uzdevumus vai uzlabot iekārtas lietošanas iemaņas.

Šodien vēl bērna autiņos esošais mākslīgais intelekts ir atrodams datorspēlēs. Un šodien jau ir sastopamas visdažādākās ierīces, kas spēj dažādus lēmumus pieņemt mūsu vietā, un ne mazāk nopietni panākumi mākslīgā intelekta jomā ir sagaidāmi tuvākajā nākotnē. Iespējams spēsim nākotnē izaudzināt paši savu mākslīgo intelektu, kas kalpos mums meklējot informāciju un palīdzēs mums atsijāt nevajadzīgo Taču vai mēs jelkad nonāksim līdz brīdim, kad sintētiskais intelekts spēs dzīvot pats savu dzīvi? Vai mums nāksies pielietot Aizeka Azimova robotu likumus, kas nosaka, ka robotiem ir jārīkojas cilvēku labā. Šie ir tikai daži no jautājumiem uz kuriem centīsimies rast atbildes zinātnes kafejnīcas laikā.

Kafejnīcas pasākumu vadīs Dr.Juris Šteinbergs - zinātnieks un populāra TV raidījumu seja. Kafejnīcas diskusijā kā eksperti piedalīsies, Rīgas Tehniskās universitātes docents Dr.Agris Ņikitenko, Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks Dr.Egons Lavendelis, Elektronikas un datorzinātnes institūta vadošais pētnieks Dr.Leo Seļāvo un institūta direktors Dr.Modris Greitāns.

Aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Nāc un uzzini vairāk!

Papildus informācija:
Maija Bundule
tālr.67227790,
e-pasts: maija.bundle@lza.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties