#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Zinātnes kafejnīca "Visums un dzīvība"
LZA 
, 2012. gada, 24.septembris, 2012

Kafejnīcas vakara sarunu temats būs veltīts kosmosa izpētes jautājumiem un konkrēti dzīvības izcelsmes problēmai. Vai mēs šobrīd varam atbildēt uz jautājumu - kā radusies dzīvība?

Kafejnīcas vakara sarunu temats būs veltīts kosmosa izpētes jautājumiem un konkrēti dzīvības izcelsmes problēmai. Vai mēs šobrīd varam atbildēt uz jautājumu - kā radusies dzīvība?

Pirms 13.7 miljards gadiem pēkšņi Lielajā sprādzienā piedzima mūsu Visums. Vide bija ļoti karsta un enerģētiski blīva. Telpai izplešoties un atdziestot, virtuālās elementārdaļiņas sasala, kļūstot par reālām. Nekas vēl neliecināja par iespējamo dzīvības rašanos Visumā. Kā evolucionēja Visums? Vai pastāv alternatīvas klasiskā Lielā sprādziena teorijai? Kā veidojās matērija, no kuras radās dzīvība? Vai ārpus Zemes eksistē dzīvība, bet varbūt esam vieni visā lielajā Visumā? Kā izskaidrot faktu ka apstākļi uz Zemes ir tik ļoti piemēroti cilvēkam? Kā tiek meklēta inteliģenta dzīvība kosmosā?

Dzīvības un dzīvībai piemērotu vides apstākļu pētījumi turpinās gan uz Zemes, gan ārpus tās. Pavisam nesen modernā Marsa izpētes zonde "Curiosity" ir sekmīgi sasniegusi mūsu kaimiņu planētu. Viens no galvenajiem tās uzdevumiem ir apkārtējās vides izpēte saistībā ar dzīvības iespējamību. Kādas kosmiskas misijas darbojas uz Marsa? Cik daudz mēs šobrīd zinām par Marsu un vai uz Marsa ir dzīvība?

Vietām uz Zemes apstākļi nemaz nav tik "mājīgi" dzīvības pastāvēšanai un tomēr tā tur pastāv. Vai no tā varam mācīties par dzīvības pastāvēšanas iespējām citur kosmosā? Šie ir tikai daži no jautājumiem uz kuriem centīsimies rast atbildes zinātnes kafejnīcas laikā.

Kafejnīcas pasākumu vadīs Dr.Juris Šteinbergs - zinātnieks un populāra TV raidījumu seja. Kafejnīcas diskusijā kā eksperti piedalīsies, A/S „Grindeks” Aktīvo farmaceitisko vielu laboratorijas Sintēzes grupas vadītājs un Marsa biedrības biedrs PhD Jānis Jaunbergs, astrofiziķis un projekta novero.lv dibinātājs Dr.Kārlis Bērziņš un BIOR ihtiologs PhD Matīss Žagars.   

Zinātnes kafejnīcas mērķis ir neformālā vidē pie kafijas tases raisīt brīvu diskusiju par aktuāliem un sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Šī ir lieliska iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem, uzdot sev interesējošus jautājumus un noskaidrot līdz šim neizprasto kādā konkrētā zinātnes jomā, kas šajā reizē ir dzīvības zinātnes un astronomija.  

Tiešraides vērotājiem www.esmaja.lv būs iespēja uzdot jautājumus, izmantojot twitter @ES_maja

Zinātnes kafejnīca aicina atnākt, pievienoties diskusijām un iegūt sev noderīgas zināšanas.

Nāc un uzzini vairāk!  
   
Papildus informācija:
Maija Bundule
tālr.67227790. mob.tel.26514481
e-pasts: maija.bundule@lza.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties