Eiropas Pieccīņa finišēs Valmierā

26. Jūlijs, 2017

Sestdien, 29. jūlijā, no plkst. 12:00 līdz 17:00 Valmieras pilsētas svētkos ikviens aicināts piedalīties intelektuālās spēles Eiropas Pieccīņa noslēdzošajā posmā Atvērtā Eiropa, kurā būs iespēja izcīnīt vērtīgas balvas, noskaidrojot savas zināšanas ne tikai par nodarbinātību un inovācijām, bet arī Eiropas un Valmieras ģeogrāfiju un kultūrvēsturi.

Eiropas Pieccīņa tiks atklāta plkst.: 12:00 uz skatuves Svētku Centrālajā laukumā, un to vadīs Kārlis Būmeisters – mūziķis un raidījumu vadītājs, kas šobrīd strādā Eiropas Parlamentā, Briselē.

Intelektuālajā spēlē var piedalīties ikviens -individuāli vai izveidojot komandu divu vai vairāk cilvēku sastāvā. Lai pieteiktos spēlei, jāaizpilda reģistrācijas anketa vietnē www.eiropas5cina.lv vai spēles norises dienā jāreģistrējas jebkurā no Valmierā izvietotajiem kontrolpunktiem:

  • uz Rīgas ielas, iepretim TC "Valleta";
  • pie Valmieras Kultūras centra, Rīgas ielā 10;
  • pie kinoteātra “Gaisma”, Rīgas ielā 19;
  • pie Vidzemes Augstskolas, Cēsu ielā 4;
  • pie Vidzemes Augstskolas, Tērbatas ielā 10.

 

Kontrolpunktā uz Rīgas ielas iepretim TC “Valleta” darbosies arī informācijas centrs, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par spēles norisi, nofotografēties, saņemt Eiropas Pieccīņas balonus un izmēģināt Mobilo zināšanu ekspresi, kas interesantā veidā ļaus izzināt Eiropu.

Mobilā zināšanu ekspreša centrālais notikums būs spēle ES ERUDĪTS, kuras laikā tiek būvēts pēc iespējas augstāks zināšanu tornis, atspoguļojot ideju par līdzdalību un kopīgu Eiropas veidošanu. Spēle notiks laika posmā no plkst. 10:00 līdz 17:00 (starp t/c Valleta un Rīgas ielu) un plkst. 19:00 uz skatuves tiks noskaidrots uzvarētājs, kurš saņems SALDUMU GROZU.

Valmieras spēles vēstnese vieglatlēte Jolanta Dukure atgādina: “Mēs katrs esam daļa no Eiropas, tāpēc tiekamies Eiropas Pieccīņā Valmierā!”

Eiropas Pieccīņas uzvarētāji Valmierā balvā saņems 700 EUR, 2. vietas ieguvēji 400 EUR, bet 3. vietas ieguvēji 300EUR. Noslēgumā uz skatuve tiks izlozēti arī 3 laimīgie Virtuālās pieccīņas dalībnieki, kas vismaz 3 posmos snieguši pareizas atbildes uz uzdotajiem jautājumiem. Kopējais Eiropas Pieccīņas balvu fonds ir 10 000 EUR.

Eiropas Pieccīņa ir veidota tā, lai būtu interesanti piedalīties gan jauniešiem, gan senioriem, gan cilvēkiem, kas ikdienā aizraujas ar prāta spēlēm, gan tiem, kas priekšroku dod aktīvai atpūtai. Spēles ietvaros dalībniekiem pilsētvidē būs jāatrod norādītie kontrolpunkti, jāatbild uz interesantiem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem. Arī sarežģīti temati var būt aizraujoši, tāpēc spēli veido rēbusi, testi, matemātiski aprēķini un nepieciešamība atpazīt simbolus un attēlus.

Valmieras tēma Atvērtā Eiropa ir veltīta nodarbinātībai, izaugsmei un inovācijām Eiropas Savienības (ES) ietvaros. Saskaņā ar Kantar TNS pētījumu datiem 67% Latvijas iedzīvotāju Eiropas Savienība galvenokārt nozīmē brīvas ceļošanas, mācību un darba iespējas jebkur Eiropas Savienībā.

Eiropas Pieccīņu organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Pilna servisa pasākumu aģentūru Pareizā ķīmija.

Papildu informācija: Dace Helmane, info@eiropas5cina.lv, 29110260.