ES māja aicina uz diskusiju ar domātāju Bernāru Sordē par „Eiropas atbildību”

12. Maijs, 2017

Eiropas Savienības (ES) māja laipni aicina ikvienu interesentu 25. maijā uz tikšanos un sarunu ar franču domātāju un gleznotāju Bernāru Sordē (Bernard Sordet). Saruna būs par „Eiropas atbildību”, to vadīs Eiropas Parlamenta Informācijas biroja vadītāja Marta Rībele.

Pirmo reizi Eiropas Savienības iedzīvotāju aptaujā – Eiropas Parlamenta Eirobarometrā  – izskanējusi eiropiešu vēlme visiem kopā stāties pretim ģeopolitiskajiem izaicinājumiem (augošā nestabilitāte arābu un musulmaņu pasaulē, Ķīnas un Krievijas varas un ietekmes pieaugums, D. Trampa ievēlēšana, Brexit). Saruna ar Bernāru Sordē būs par to, kas notiek pasaulē un ko var darīt Eiropa, lai piedāvātu jaunas pasaules perspektīvu; par migrāciju, autonomijas un solidaritātes principa nozīmi.

Atgādinām, ka līdz maija beigām ES mājā joprojām var apskatīt Bernāra Sordē (Bernard Sordet) lielformāta gleznu. Bernārs Sordē turpina gleznu sēriju, kas aizsākta pēc personālizstādes „Transcendence” Madonā 2015. gadā, un ir veltīta migrācijai. Ar autora pārdomām par savu jaunāko darbu var iepazīties šeit (latviski un franciski).

Eiropas Parlamenta Informācijas biroja vadītājas Martas Rībeles saruna ar Bernāru Sordē notiks 25. maijā no pulksten 17.30 līdz 18.30, un no 18.30 līdz 19.00 – diskusija (ar konsekutīvo tulkojumu latviski un franciski).

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Papildu informācija:
Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
t. 67085446,
e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.