ES mājā notiks ZINOO izziņas darbnīca bērniem “Uzveic plūdus!”

19. Oktobris, 2017

Lai iepazītu zinātnes aizraujošo dabu un sestdienā vērtīgi pavadītu laiku, kopā darot un mācoties, aicinām bērnus un viņu vecākus uz bezmaksas izziņas darbnīcu “Uzveic plūdus!” Sadarbībā ar zinātkāres centru „ZINOO” tā notiks 28. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 12.30 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Eiropā un citur pasaulē klimata pārmaiņu dēļ temperatūra pieaug, mainās nokrišņu režīms, ledāji kūst, jūru līmenis ceļas, un arvien biežākas kļūst ekstremālas klimatiskās parādības. Līdz ar to pieaug plūdu un sausuma periodu risks.

Gan Latviju, gan citas ES dalībvalstis pēdējos gados skāruši spēcīgi plūdi, nodarot ievērojamus postījumus. Dzīvojot teritorijās, kurās plūdi ir bieža parādība, arhitektiem un būvniekiem ir jāspēj pielāgot ēku konstrukcijas plūdu draudiem.

Kopā ar “ZINOO” ekspertiem nodarbības laikā bērniem būs iespēja eksperimentēt ar dažādiem materiāliem un konstrukcijām, lai izveidotu plūdu drošu ēku. Tās izturību pārbaudīs, imitējot stipras lietusgāzes.

Darbnīcā varēs piedalīties 20 bērni, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš šeit.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

 

Jēgpilnām sarunām ar bērniem iesakām:

Klimata pārmaiņas skar visu pasauli, arī Latviju. Klimata pārmaiņu ierobežošana ir viens no svarīgākajiem ES vides politikas mērķiem. Plašāka informācija: https://ec.europa.eu/clima/change/consequences_lv .

Aktuāli vecākiem:

Eiropas Parlamenta deputāti atbalsta plānu, kas paredz mazināt klimata pārmaiņas, palielinot meža spēju absorbēt ogļskābo gāzi:

http://www.europarl.europa.eu/latvia/lv/jaunumi/2017/septembra_jaunumi/mezi.html

Kopīgi centieni – Eiropas ambiciozo klimata mērķu pamats:

https://www.europarltv.europa.eu/lv/programme/economy/effort-sharing-driving-europe-s-ambitious-climate-goals

 

Papildu informācija:

Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,

tel. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.