Pieminot Starptautisko holokausta piemiņas dienu, ES mājā demonstrēs divas filmas

29. Janvāris, 2018

Pieminot holokaustu, Itālijas vēstniecība Rīgā un Francijas institūts aicina 30. janvārī Eiropas Savienības mājas Kamīnzālē, 2. stāvā plkst. 14.00 skatīt dokumentālo filmu "L’héritage retrouvé" (franču valodā ar subtitriem angļu valodā) un plkst. 15.00 - filmu "Anita B." (itāļu valodā ar subtitriem angļu valodā).

IHRA Events in Riga 30 January 2018

Screening of movies at the Europe House

Tuesday 30 January
14.00
L’héritage retrouvé (Heritage found again)

French spoken, English subtitles
Documentary by Pierre Goetschel, 2013; 50 min

On the basis of two cardboard boxes containing a number of objects and some documents, film director Goetschel follows the traces of his grandparents Fernande and Gustave Goetschel, whom he has never met. His journey depicts the unique destiny of this Jewish couple from Alsace.
Weaving a fabric of memories in which the threads are as important as the gaps between them Pierre Goetschel creates an echo between intimate memories and collective history.

Režisors izseko savu vecvecāku Fernandas un Gistava Getšelu, kurus viņš nekad nav saticis, liktenim, pētot divās arhīva kas tēs apkopotus dažus priekšmetus un dokumentus. Iepazīstot vietas, kur vecvecāki uzturējušies, un dokumentus, kā arī, uzklausot pēdējos to dienu noti kumu lieciniekus, režisors atklāj šī, no Elzasas nākušā un Limožā dzīvojošā eb reju pāra neparasto dzīves
stāstu. Ritinot atmiņu kamolu, kurā daudzas epizodes ir palikušas nezināmas, Pjērs Getšels atgādina viņu dzīvestāstu, kuru salau zis holokausts. Filma ir kā dialogs starp personīgajām un kolektīvajām atmiņām.

15.00
Anita B
Italian spoken, English subtitles
Feature film by Roberto Faenza, 2014; 88 min

Anita B. is a 2014 Italian drama film directed by Roberto Faenza. It is loosely based on the 2009 autobiographic novel „Quanta stella c'è nel cielo” (How Many Stars Twinkle in the Sky) by Edith Bruck.
It is a story of hope, and a true testament of strength to the survivors of the Holocaust who were not only able to survive the atrocities of the war, but were able to dream of a better world.

Anita B. ir itāļu režisora Roberto Faenza (Roberto Faenca) filma - drāma. Tā pamatā ir atveidota pēc Edītes Brukas 2009. gada autobiogrāfiskas noveles "Cik zvaigžņu mirdz debesīs" (How Many Stars Twinkle in the Sky) motīviem. Tas ir stāsts par cerību un ir patiess apliecinājums Holokaustā izdzīvojušo cilvēku spēkam, kuri ne tikai spēja pārdzīvot kara šausmas, bet arī sapņoja par labāku pasauli.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.